Muži v čiernom 2

V Prahe je teraz celkom veľký bordel okolo filmu Men in black 2. Otvorili sa totiž nejaké nové multikiná a všetky sa ho snažia využiť na prilákanie nových potenciálnych zákazníkov. Na Andělovi práve dokončujú nové kino Village Cinemas a aj napriek tomu, že ešte nie je celkom dotiahnuté, rozhodli sa pustiť divákov dovnútra už dva týždne pred oficiálnym otvorením práve na premiéru Mužov v čiernom 2.

Prvý film sa mi celkom páčil. Nebolo to nič prevratné, ale bolo to príjemné. Zasmial som sa, pobavil a bez zlého pocitu odišiel z kina. Dúfal som, že ma dvojka rozptýli podobne a tak som sa dohodol s Filipom, že na to zájdeme.

Film nezklamal. Vlastne bol presne taký istý ako jednička – zasmial som sa a pobavil. Z kina som síce vychádzal s pocitom, že vlastne ani neviem o čom ten film vlastne bol, ale až tak zúfalé to nebolo. Dej je takmer identický s jedničkou – na Zemi je mocný mimozemský artefakt, ktorý treba dostať preč, ináč je všetko v prdeli. Kľúčom k artefaktu je tentokrát na rozdiel od jedničky nie beloška, ale černoška. Hlavnú záporáčku hrala Lara Flynn Boyle, ktorú poznáme ako Donu z Twin Peaks. Vôbec sa od tých čias nezmenila, akurát trochu príliš posilovala brušné svalstvo.

Will Smith ako agent Jay ma dosť zklamal. Snažil sa divákov rozosmievať tým, že krútil nosom zakaždým, keď dostal ranu do xichtu, ale tie grimasy boli o ničom. Na druhej strane Tommy Lee Jones v úlohe agenta Kay bol vynikajúci – možno práve preto, že sa nesnažil o žiadne grimasy ani nič podobné, proste bol chladný a úplne bez výrazu. V kombinácii so situáciami, v ktorých takto „nehral“ to bolo často veľmi vtipné. Dobré hlášky strúhal aj psí mimozemšťan, ale podľa mňa ho s prehľadom tromfol černošský strážnik, ktorý celý čas sedí vo vstupnej hale centrály MIB, číta noviny a absolútne nič ho nedokáže primäť k tomu, aby od nich čo i len zdvihol oči. Samostatnou kapitolou bol Michael Jackson, ktory bol fakt veľmi dobrý, len škoda že dostal tak málo priestoru.

Efekty a triky boli celkom dobré. Najlepšie vyzerali obrazovky so softwarom MIB a rôzne technické vecičky (napr. auto). Príšerky boli tiež veľmi dobré a ich zasadenie do scény bolo nenásilné. Trochu haprovali trikové scény so živými hercami, ktoré boli často odveci (saltá, visenie vo vzduchu a podobné kravinky) – nestačí vyretušovať tie lanká na ktorých herci visia, trebalo by aj urobiť ich pohyby tak aby tam tie lanká nebolo cítiť.

Aby som to zhrnul: MIB2 je príjemný oddychový film a ak sa vám páčil jeho predchodca, pobavíte sa na ňom znova. Nečakajte od neho žiadny trvalý zážitok, ale nudiť sa určite nebudete.

fczbkk
fczbkk
4 komentáre
pred pár rokmi

Komentáre

 

A čo na Mužov v čiernom 2 hovorí filthy critic?

 

Dik za recenziu Kume. Vahal som, ale myslim, ze na to teraz pojdem…

 

mne sa MIB2 osobne vcelku pacili, taka prijemna akcna komedia.. len sa clovek nemoze dat strhnut vsetkym tym reklamnym humbukom okolo a potom ist do kina z privelkymi ocakavaniami, lebo bude massivne sklamany.
a Jackson bol fakt sqely. Aj pes. Najme ked spieval : „I will survive“ :)

 

SLASH: Ked spieval Who let the dogs out, spomenul som si na stare zlate casy v Adebuse. Tu scenu by mali vidiet Norbi s Csabom…

 

Pridaj komentár

Komentáre môžu pridávať iba prihlásení užívatelia.